דמיון מודרך בצירים ובלידה


דמיון מודרך בצירים ובלידהכל אישה בהריון חוששת בזמן כזה או אחר משלב הצירים והלידה, שואלת את עצמה שאלות רבות, בעיקר כאשר מדובר בהריון ראשון כמו איך זה ירגיש, עד כמה זה כואב, איך מתמודדים, כמה זמן זה לוקח ועוד.

העניין הוא שבדומה לעוד המון סיטואציות בחיים, בעיקר אלו מהן אנו חוששים, המציאות שאנו יוצרים לעצמנו בדמיון עוד לפני שאנחנו באמת שם, זו החוויה שנחווה ברגע האמת. אז לעתים קשה לנו לשלוט במחשבות, לכן גירוי חיצוני חיובי יכול בהחלט לסייע ולהקל.

להתחיל מהבסיס – איך מרגישים צירים?

צירים הם השלב שמקדים את הלידה ומסמנים כי היא קרבה. מדובר בהתכווצות של הרחם אשר מסייעת לפתיחתו של צוואר הרחם, דרכו התינוק עובר בזמן הלידה.

כאשר הצירים מגיעים הם מאופיינים בקצב מסוים שמשתנה בין אישה לאישה. כשציר מגיע הוא עולה, מגיע לשיאו, יורד ואז יש הפוגה קלה וכך הלאה. הזמנים בין ציר לציר גם הם משתנים בין אישה לאישה.

בעוד יש נשים המעידות כי כאבי צירים מדומים לכאבי מחזור חזקים מאוד המגיעים מאזור הגב התחתון ועוברים לבטן, אחרות טוענות כי מדובר בתחושה חדה של כאב המשלבת בין לחץ, מתח וגלי חום.

יש כל מיני דרכים באמצעותן ניתן להקל על הכאב (פרט לאפידורל) כמו למשל הכנה מוקדמת, נשימות עמוקות, עיסוי עדין בזמן הצירים מצד בן הזוג, תרגול תרגילים וסיבובי אגן ודמיון מודרך. הפעם בחרנו לעסוק דווקא בדמיון מודרך וביתרונות הרבים שלו בזמן צירים ובלידה.

כיצד דמיון מודרך יכול לעזור בזמן צירים ובלידה?

למעשה, דמיון מודרך מסייע לנו לשלוט בכאב וזה היתרון הבולט והמרכזי שלו. בשיטה זו אנו עובדים על הכלי המרכזי והחזק ביותר שיש לנו בחיים – המוח, ולומדים איך לשלוט בו.

דמיון מודרך דומה מאוד לטכניקה המכונה לידה בשיטת קיי שהיא לידה טבעית שדרכה המילים שאנחנו מכניסות לעצמנו לראש, בסופו של דבר יוצרות מציאות. אישה שמצליחה להתחבר למילים, להכניס אותן לתודעה דרך ההקשבה והתרגול של הדמיון המודרך, הדבר ישפיע עליה ועל המציאות שלה לטובה וזה מוכח.

מה עושים בזמן הדמיון המודרך?

בשיטת זו אנו מוצאות תנוחה שנוחה לנו, עוצמות את העיניים, נושמות ברוגע בזמן הצירים והלידה (כמובן שנדרשת לכך עבודה מוקדמת בבית) ומדמיינות שאנו נמצאות במקום לגמרי אחר כמו למשל בתוך בריכה מלאה במים נקיים.

היתרון בדימוי של מים הוא בכך שהגוף שלנו קליל ורפוי. למים יש את היכולת לקחת מאיתנו את כל הכובד וחוסר האנרגיה שנגרמים על ידי הופעת הצירים ופשוט לשחרר.

 איך זה עובד?

ככל שתתרגלי את הדמיון המודרך יותר זמן לפני הלידה, כך תגיעי מוכנה. ככל שגופך ונפשך יהיו רפויים יותר בזמן הלידה, הלידה צפויה לזרום בצורה האופטימלית, ללא סיבוכים, עם פחות כאבים. אנחנו וגופנו מנוהלים על ידי הפחדים שלנו ובשיטת הדמיון המודרך הרעיון הוא לסלק את הפחדים, את האנרגיות השליליות ולשדר לגוף שלווה, רוגע, טוהר וכמובן גם לשחרר קצת את הצורך הזה להיות בשליטה וזה פשוט עובד.

ככל שתהיי יותר מאומנת ומיומנת לקראת הלידה בביצוע התרגילים בהם התנסית בדמיון המודרך, כך תוכלי ליישם זאת בזמן הלידה ולהגיע ללידה קצרה ונעימה.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!