עקרונות המסאג' – כיצד הוא תורם להריון ומצבה הבריאותי של האישה?

קורס הכנה ללידהבמהלך ההריון הגוף משתנה, מסת המשקל עולה, השרירים מתחילים להרפות וכאבי הגב מופיעים כחלק מהשגרה. בעוד בתחילת ההריון עלינו לשמור על הגוף ולהימנע ממסאג' אשר עשוי להזיק לגוף ולעובר, לקראת סוף חודשי ההריון כבר מותר לנו לפנק את עצמנו במסאג' שכל מטרתו שהוא להרפות את הגוף, להכניס אותנו אל מצב של רגיעה ולהכין את כל המערכות לקראת הלידה.

כיצד תורם  המסאג' לאישה בהריון?

מסאג' בהריון מאפשר לנו להתחבר אל הגוף שלנו, להבין אותו, לפנק אותו ולשחרר לחצים. כמובן, שלמסאג' יתרון עצום בהורדת העומס המופעל על כל שרירי הגוף, אשר הולכת וגדלה ככל שהריון נמשך.

מסאג' מקצועי, על ידי מעסה מקצועי שיש לו את ההכשרה להעניק טיפול לנשים בהריון, יאפשר לנו לאזן את רמת ההורמונים של הגוף, לווסת את חילוף החומרים ולהזרים את הדם והחמצן אל כל המערכות החשובות הנדרשות למלוא האנרגיה לקראת הלידה.

גם עיסוי פרינאום באיזור הנרתיק מומלץ מאוד ויכול מנוע חתכים מיותרים במהלך הלידה.

כיצד מבצעים מסאג' בהריון?

כאמור, מאחר והגוף נמצא בשלב רגיש, ונגיעה בכל נקודה ונקודה עלולה לגרור אחריה השפעות שונות, חשוב מאוד לפנות רק אצל מעסים מקצועיים שיש להם את ההכשרה המתאימה לביצוע מסאג' בהריון. מעסה מקצועי ידע כיצד לשמור על בריאותך ועל בריאות העובר, ויתאים את העיסוי גם אל שלבי ההריון בו את נמצאת.

בחודשי ההריון המתקדמים, וכהכנה של הגוף לקראת הלידה, המסאג' נעשה כאשר האישה ההרה שוכבת על צידה, באופן זה התנוחה מספקת את אספקת החמצן אל אברי הגוף בצורה אידיאלית, שומרת על רמת לחץ דם יציבה ומבטיחה הגנה מלאה על העובר.

במידת הצורך, ניתן להיעזר בכריות וריפודים שונים על מנת לתמוך את הגוף על מיטת הטיפולים. המסאג' עצמו נעשה בצורה איטית, תוך מתן דגש רב על טיפול בבצקות שונות.

בדרך כלל, מרבית מן המעסים ימנעו ממגע ישיר עם הבטן וגם עם כפות הרגליים, על מנת למנוע מצב של זירוז צירים. יחד עם זאת, במידה וההריון הגיע אל סופו והאישה מעוניינת ביצירה של צירים, ישנם טיפולים רפלקסולוגים המותאמים לכך באופן מיוחד.

ממה יש להיזהר בעת מסאג' בהריון?

בשליש הראשון של ההריון יש להימנע לחלוטין מביצוע של מסאג'. לקראת סוף השליש השני, ובוודאי שבשליש האחרון להריון, ולקראת סופו, מומלץ לבצע מסאג' הנועד לסייע להתמודדות עם העומסים שחווה הגוף.

חשוב לזכור כי לא כל מעסה מוסמך להעניק מסאג' לנשים הרות, ועל כן, יש לפנות רק אל מעסים מוסמכים בכך. מסאג' המתבצע בצורה מותאמת ומקצועית יוכל לספק את המענה האופטימלי לכאבי גב ובצקות, ויוכל להבטיח לנו על שמירה בריאות העובר בצורה אידיאלית.

האם מסאג' יכול לזרז הריון?

עיסוי הגוף בחלק התחתון של הגף, באזור הישבן, הבטן, הקרסוליים וגם בכפות הרגליים יכולים לגרום לזירוז לידה, ולכןף רק כאשר מדובר בהריון עודף ורק כאשר מעוניינים להכין את הגוף לקראת צירים, ניתן לבצע מסאג' המותאם לכך באופן מקצועי על ידי מעסה מוסמך.

מתי להימנע ממסאג' בהריון?

לא כל אישה בהריון, גם אם מדובר לקראת סוף ההריון, יכולה לעבור מסאג', נשים הנמצאות בשמירת הריון, נשים בהריון בסיכון גבוה, נשים הסובלות מצירים מוקדמים או רעלת הריון צריכות להימנע באופן מוחלט מביצוע של מסאג'. במידה וישנו חשש לגבי ביצוע עיסוי במהלך ההריון או לקראת הלידה, ניתן להתייעץ עם הרופא המטפל.

מסאג' כהכנה של הגוף לקראת הלידה היא דרך אפקטיבית להרפייה ממתחים, מחששות ומפחדים. המסאג' מאפשר להתחבר אל הגוף ואל תהליך הלידה, ומאפשר לנו גם מנוחה פיזית וגם מנוחה נפשית.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!